wtorek, 9 marca 2010

Broderie suisse czyli haft na kratce

Haft na kratce, broderie suisse lub chicken scratch bardzo mi się spodobał. Wykonuje się go bardzo szybko. Niestety w Polsce obecnie bardzo trudno dostać odpowiednią tkaninę. Przedstawiam hafty wykonane podstawowymi ściegami. Wykorzystanie innych ściegów zależy tylko od naszej inwencji. http://quietermoments.wordpress.com/category/chicken-scratch-roundreg/

Oto moje robotki:

 

7 komentarzy:

 1. piękne te woreczki mam kawałek takiego materiału mogę się z Tobą podzielić bardzo chętnie :) daj znać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewo bardzo dziękuję za zainteresowanie. Na razie mam zapas kilku kuponów i to mi na drobiazgi wystarczy. Chciałabym zrobić tak wiele rzeczy. Obecnie planuję haft płaski mam biały len i wzorki kaszubskie takie jak Twoje znalezione po ... latach. Haftowałam serwetki na ZPT. Nawet 4 lniane serwetki znalazłam u Mamy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. To suuper ZPT jak ja pamiętam te czasy też robiłyśmy różne rzeczy :)okładki na zeszyty ehh.. już nie wrócą tamte dni. Mam pytanie czy mogę się wzorować z tymi woreczkami od Ciebie są śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nieraz podziwiałam te hafty na ZR i mimo upływu czasu ciągle szalenie mi się podobają.
  Kiedyś znajdę czas i też spróbuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam te hafty u Francuzek, bardzo mi się podobają, chyba trzeba spróbować... tak pięknie wyglądają Twoje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie są trudne, a bardzo szybko się je robi. Można rownież samemu projektować znając kilka podstawowych ściegów hafciarskich. To co tu widać to wzorki free. Najładniej wyglądają na kratce o boku 0,5 cm.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.